n á š   p ř í b ě h

Jsme dvě holky z Pardubic. 
Dvě kreativní duše ve znamení Ryb. 
Mamka švadlena a její dcera, která vám píše.


V závěru roku 2021 jsme založily Gabrielin ateliér, který jsem pojmenovala právě po mamce, protože bez ní by všechny moje nápady zůstaly jen nápady. Myšlenka šít šaty se mi ale vynořila v hlavě už pár let před tím. Bylo to právě když jsem sháněla šaty svůj maturitní ples.. A protože jsem své vysněné nikde nenašla, šila mi (a rovnou i mým dvěma kámoškám) je právě moje mamka.

Vyučila se dámskou krejčovou a přes 20 let šila ve dvou různých firmách. 
Pak mi jednoho dne volala na můj Erasmus do Francie, že kvůli covidu přišla o práci. A moje odpověď téměř bez váhání byla: “Mami, tak víš co? Budeme spolu podnikat, jo? Ty budeš šít šaty a já se o zbytek postarám”. Byla jsem v tu dobu ještě na výšce v Olomouci, kde jsem sbírala inspiraci i znalosti k tomu, jak založit a hlavně vést firmu na katedře ekonomicko-manažerských studií.

A tak nám to začalo. Asi každý podnikatel vám řekne, že na začátku to nebylo jednoduché, a ani u nás tomu nebylo jinak. Mamka se trápila s vytvářením střihů, které nikdy nedělala, ale ony prostě nebyly nikde k sehnání. Taťka nám stavěl a zařizoval ateliér.. No a já dělala to ostatní, ale víc než všechno jsem bojovala s time-managementem, protože jsem byla zrovna v posledním ročníku a místo psaní diplomky vám psala tyto řádky.

Vždycky jsem si přála dělat věci po svém a právě to mě motivovalo dotáhnout tenhle projekt až sem, kdy před vás přicházíme s naší první kolekcí šatů.  Byly šité s láskou a trpělivostí. Navržené i kompletně vyrobené námi dvěma v našem ateliéru v Pardubicích. Některé nám zabraly pár dní, jiné celé týdny, než vypadaly tak, jak jsme chtěly. Ale chybami se člověk nejen učí, ale i zoceluje. A tak budu vděčná, pokud se vám budou líbit, a budeme mít tu čest je propůjčit třeba právě Tobě, na tvůj ples, věneček nebo jiný speciální den.